Kız Apart Yeni Dönem Kayıtları Başlamıştır
2017-2018 yeni dönem kız apart kayıtlarımız başlamıştır. İlgilenen misafirlerimizin iletişim sayfasında bulunan seçenekleri kullanarak bizim ile iletişime geçebilirler. Şimdiden aramamıza HOŞGELDİNİZ.
TÜMÜNÜ GÖR

Sıkça Sorulan Sorular

Anasayfa » Sıkça Sorulan Sorular

1- NEDEN BİZİM APART?
Aile sıcaklığında bir yuva sunma hedefiyle yola çıkan Bizim Apart; kaliteli, güvenli ve konforlu her türlü hizmetiyle ve bir apartta ihtiyaç duyulandan daha fazlasını öğrenciye sağlıyor. Bizim Apart, öğrencilere üniversite öğrenimleri boyunca sürekli olarak kalabilecekleri ev sıcaklığında bir yaşam alanı sunmayı hedefliyor.

2- REZERVASYON YAPTIRMADAN ÖNCE GELİP BİZİM APART'I GÖRMEM MÜMKÜN MÜ?
Bizim Apart'ı istediğiniz zaman gelip görebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken sadece bilgi@bizimapart26.com adresine iletişim bilgilerinizi yollayarak randevu almanız yeterlidir, isterseniz online rezervasyon sayfamızdan da bize bildirimde bulunabilirsiniz.
3- ODA FİYATLARINA NELER DAHİL?
Bizim Apart, oda fiyatlarına; kablolu-kablosuz yüksek hızda internet erişimi, elektrik, su, kesintisiz sıcak su, merkezi ısıtma, daire ve oda temizliği dahildir.
4- ODAMDA İHTİYACIM OLAN HER ŞEY VAR MI?
Bizim Apart'a gelirken yanında sadece bavulunu getirmen yeterlidir. Odalarımızda çalışma masası, sandalye, gardrop, kitaplık ve TV vardır. Ayrıca tüm öğrenciler için yatak, çarşaf, nevresim, yorgan, yastık ve kılıfı Bizim Apart tarafından karşılanmaktadır.
5- BAVULUMA NELER KOYMALIYIM?
Özel eşyalar, kıyafet, havlu, bornoz, vb. malzemelerinizi ve ayrıca sabun, şampuan, duş jeli, deterjan ve tuvalet kağıdı gibi kişisel bakım ve temizlik ürünlerinizi birlikte getirmeniz uygun olacaktır.
6- BİZİM APART'A BAŞVURUMU NE ZAMAN VE NASIL YAPABİLİRİM?
Apart başvurunuzu istediğiniz zaman iletişim telefonlarımızdan, rezervasyon sayfamızdan veya bizzat Bizim Apart'a gelerek kayıt yapabilirsiniz.
7- BİZİM APART'A KAYITLAR DÖNEMLİK Mİ ve/veya YILLIK MI OLACAK?
Öğrenciler kayıtlarını sadece 10 aylık veya daha fazla süreyi kapsayacak şekilde yapabilirler.
8- YAZ DÖNEMİNDE DE APARTTA KALABİLİYOR MUYUM?
Yaz dönemi Temmuz ve Ağustos aylarını kapsar. Yaz okulu veya geçerli sebebi olan öğrenciler apart müdürlüğü tarafından belirlenen oda fiyatlarından konaklama yapabilirler.
9- APART BAŞVURULARI SIRASINDA HANGİ EVRAKLAR GEREKLİ?
Öğrenci nüfus cüzdanı fotokobisi 1 Adet fotoğraf Öğrenci kimlik fotokobisi veya öğrenci belgesi Veli kimlik fotokobisi Başvuru formu (Apartımız tarafından verilecektir.) Sözleşme (Apartımız tarafından verilecektir.)
10- APARTTA KONAKLAYABİLMEK İÇİN YAPMAM GEREKENLER NELERDİR?
Apartta konaklamak için istenen evrakların eksiksiz olarak tamamlanması, oda konaklama ve depozito ücretlerinin ödenmesi yeterli olacaktır.
11- ODA VE DEPOZİTO ÜCRET ÖDEMELERİNİ NASIL YAPABİLİRİM?
Ödemenizi peşin, havale/EFT veya kredi kartı ile yapabilirsiniz. Depozito peşin olarak ödenir.
12- ODA VE DEPOZİTO ÜCRETLERİ HER YIL AYNI MI KALACAK?
Her eğitim yılına ait apart ve depozito ücreti akademik yıl başlamadan önce apart müdürlüğü tarafından ilan edilir. Öğrenci ile yapılan sözleşmede yazan ücret, sözleşmede belirtilen süre boyunca geçerlidir.
13- DEPOZİTO ÜCRETİ NE KADAR VE APARTTAN AYRILMAM DURUMUNDA DEPOZİTO ÜCRETİNİ GERİ ALABİLİR MİYİM?
Depozito 1 aylık oda ücreti kadardır ve peşin olarak ödenir. Herhangi bir zarar olmaması ve talep edilmesi durumunda, depozito ücreti öğrenci aparttan tam olarak ayrıldığı andan itibaren nakit olarak öğrenciye ödenir. Apart binasında herhangi bir yere ve/veya odada bulunan demirbaşlara zarar vermem durumunda nasıl bir uygulama söz konusu? Dönem veya yıl sonunda çıkış yapan öğrencinin apart demirbaşları olan yapı veya mobilyalara zarar verdiği tespit edilmesi durumunda, teknik birimin yapacağı değerlendirme sonucunda oluşacak bedel, öğrencinin depozitosundan tazmin edilir. Çift kişilik odalarda hasara neden olan öğrencinin belirlenememesi durumunda, oda kaç kişilik ise hasar bedeli kişi sayısına bölünerek eşit şekilde tazmin edilir.
14- SÖZLEŞMENİN İPTAL EDİLMESİ DURUMUNDA ODA ÜCRETİMİ GERİ ALABİLİR MİYİM?
Apartımıza kayıt yapan öğrenci, mücbir sebepler dışında ayrılmayı talep ettiğinde ödediği ücreti geri alamaz.
15- İSTEDİĞİM KİŞİYLE AYNI ODADA KALABİLİR MİYİM?
Uygunluk durumuna bağlı olarak arkadaşı ile kalmak isteyenlerin talepleri olumlu olarak değerlendirilir.
16- DAİRE VE ODA TEMİZLİĞİ HİZMETİ VAR MI?
Bizim Apartta belli süre aralıklarında, daire ortak kullanım alanlarının temizliği ve öğrencinin talep etmesi durumunda oda temizliği hizmeti verilmektedir.
17- DAİREDE VEYA ODAMDA TEKNİK BİR SORUN OLDUĞUNDA KİMİ ARAYACAĞIM?
Öğrenciler karşılaştıkları tüm arızaları apartta bulunan gerekli kişilere veya üst yönetime ilettikleri anda tüm sorunların apart sorumluları tarafından giderilmesi sağlanır.
18- APARTTA GÜVENLİK HİZMETİ VAR MI?
Bizim Apartta 7/24 güvenlik görevlisi hizmet vermektedir.
19- APARTTA YAŞAM KURALLARI VAR MIDIR?
Lütfen çift tırnak gibi özel karakterler kullanmayınız.
20- APARTA GİRİŞ-ÇIKIŞ SAATİ KISITLAMASI VAR MIDIR?
Tüm öğrenciler gece en geç saat: 24:00'e kadar aparta giriş yapmak zorundadır. Ön bilgilendirme yaparak veya geçerli bir sebep göstererek belirtilen zaman apart müdürlüğü tarafından esnetilebilir.
21- YEMEK YAPABİLECEĞİM BİR YER VAR MIDIR?
Mutfaklar, basit ve pratik yemek pişirmek amacı ile tasarlanmıştır. Mutfakta gerekli her şey mevcuttur.
22- ELEKTRİK, SU, ISINMA GİBİ FATURALARI BEN Mİ ÖDEYECEĞİM?
Elektrik, su, ısınma, internet giderleri oda fiyatlarına dahildir.
23- ODAMDA KULLANMADIĞIM EŞYALARIMI TUTABİLECEĞİM BİR YER VAR MI?
Bizim Apart'ta öğrencilere özel depo alanları bulunmaktadır. Depolar hakkında daha detaylı bilgiyi yetkililerden alabilirsiniz.
24- DIŞARIDAN YEMEK SİPARİŞ EDEBİLİYOR MUYUM?
Dışarıdan yemek siparişi vermek mümkündür.
25- YAZ TATİLİ DÖNEMLERİNDE BİZİM APART'TA KALABİLİR MİYİM?
Apartımız olağan üstü durumlar olmadığı takdirde 365 gün açıktır. Kayıtlarımız yaz (1 Temmuz-31 Ağustos) ve güz-bahar (1 Eylül-30 Haziran) olmak üzere iki dönemliktir. Yaz okulu, staj vb. durumlar için öğrenciler yazın apartlarda konaklayabilirler.
26- DAİRE VE ODA TEMİZLİĞİNİ KENDİMİZ Mİ YAPMALIYIZ?
Daire temizliği hazırlanan programa göre temizlik elemanlarımız tarafından haftada bir veya on günde bir yapılmaktadır. Onun haricinde her öğrenci kendi odasını temiz tutmakla yükümlüdür.
27- APART YERLEŞTİRMESİNDE ÖNCELİK SIRASI NEDİR?
Bizim Apart'ta kayıtlar müracaat sırasına göre alınır.
28- OKULDAN UZAKLAŞTIRMA CEZASI ALAN ÖĞRENCİ APARTTA KALABİLİR Mİ
Öğrencinin, okuduğu okulla ilişkisi kesilmediği sürece apartta kalabilir.
29- ARABAMI PARK EDEBİLİR MİYİM?
Apartın etrafında veya önünde park etme yerleri mevcuttur.
30- AYNI ODADA BİR SONRAKİ YIL DA KALABİLİR MİYİM?
Evet kalabilirsiniz. Bir önceki dönem içerisinde apart müdürlüğü ile iletişime geçtiğiniz takdirde, konaklamakta olduğunuz odada bir sonraki dönem için yeriniz ayrılacaktır.